(EN) In het nieuwe stadhuis Leiespiegel werd begin november 2016, tijdens een plechtige zitting de overeenkomst ondertekend tussen de Europese Gemeenschap van Historische Schuttersgilden en de stad Deinze.
In augustus 2021 zal het Europees Schutterstreffen plaats vinden in Deinze. Er worden dan circa 30.000 schutters verwacht uit gans Europa.
Het treffen wordt om de drie jaar georganiseerd en is een feest waarbij schutterijen, schutbroederschappen en schuttersgilden uit verschillende landen elkaar ontmoeten.
De plechtige ondertekening van het convenant gebeurde in aanwezigheid van Charles-Louis Prins de Merode, voorzitter van de Europese Gemeenschap Historische Schuttersgilden.
Zowel burgemeester Jan Vermeulen van Deinze (CD&V) als hoofdman Danny De Vetter van de Koninklijke en Graaflijke Handbooggilde Sint-Sebastiaan ‘De Eéndracht van Ooidonk’ vonden het een eer dat Deinze is uitverkozen als gaststad.
Veel succes gewenst met de organisatie van dit mooie festijn.
Wij hebben genoten in Leudal.
Is al bekend op welke terreinen het feest wordt gehouden?
Gegroet,
Wout Heessen
gildebroeder
Dit gaat door in het centrum van de stad, Brielmeersen.
Het was een geweldig feest in Leudal. Dat gaat ook weer lukken in Deinze. En wij willen er bij zijn.
Is de lokatie al bekend van het gildeterrein in 2021. ?
Groet Pieter Huybers